Kuomet prasidėjo įvykiai Kijevo Maidane, išlekiau į liepsnojančias barikadas. Fotografuodamas liepsnojančiose revoliucijos barikadose, norėdamas perteikti tą garsą, kinematografišką aplinką, nusprendžiau filmuoti. 

Vėliau šia video medžiaga pasidalinau su  režisieriumi Evgeny Afineevsky. Mano kadrai užėmė svarbią vietą jo dokumentinėje kino juostoje 'Winter on Fire'. Šį filmą prodiusuoja Netflix, o šiandien ji nominuota ir Oskarui.

http://www.delfi.lt/veidai/kinas/delfi-spec-korespondento-a-morozovo-akimirkos-is-maidano-nominuotos-oskarui.d?id=70172552​

--

When revolution sparked in Kiev's Maidan, I decided to make a short multimedia piece about true emotions in the barricades. Film director Evgeny Afineevsky noticed it and asked to share the video material for his upcoming documentary movie. Today "Winter on fire" where you can find a lot videos of Artūras is nominated for Oscars. 

 

http://en.delfi.lt/lithuania/culture/moments-from-maidan-captured-by-lithuanian-photographer-up-for-oscar.d?id=70173796

 

 

Vakar "taip" ir "ne" ištariau apie du tūkstančius kartų. Turėjau garbės būti Estijos spaudos fotografijos žiuri nariu. Buvo įdomi patirtis bei galimybė susipažinti su kaimynų rengiamu konkursu, išvysti jų spaudos fotografijos lygį.

Ilgai su Estijos fotografais diskutavome apie vieną iš taisyklių, kuri mano nuomone yra visai nelogiška, - pateikta konkursui nuotrauka privalo būti išspausdinta spaudoje. 

Nominantų galerija: http://www.epfl.ee/wordpress/2016/01/15/2015-aasta-parimad-pressifotod/

I said "yes" or "no" about 2k times yesterday. It was an honour to be a chair member of Estonian press photo. 

Here is the gallery of nominees: http://www.epfl.ee/wordpress/2016/01/15/2015-aasta-parimad-pressifotod/

Šįryt gerdamas kavą prisiminiau, kaip baugu buvo atsisakyti nuolatinio darbo, stabilių pajamų ir tapti laisvai samdomų fotožurnalistu. 

Tačiau prisimindamas kiek nuveikiau 2015-aisiais, jaučiuosi drąsiai. Metai buvo kupini iššūkių ir tobulėjimo: 

- Dar Sausį, kartu su Berta Tilmantaite tarp Norvegijos fjordų pradėjome ruošti ir šią žiemą pristatėme Nanook platformą bei pirmąjį pasakojimą „Vienodos dienos“: www.nanook.lt
- Vasarį sugrįžau į Ukrainos frontą, kur praleidau daugiau nei mėnesį rengdamas reportažus
Vienas įdomesnių pasakojimų man: http://www.delfi.lt/…/snaiperio-is-rusijos-ispazintis-mano-… 
- Ypač daug dėmesio sulaukusiam specialiam Delfi.lt projektui „Gilyn į Rusiją“ leidausi į kelių tūkstančių kilometrų kelionę po Rusijos Šiaurę: http://www.delfi.lt/media/gilyn-i-rusija/?d=morl
- Birželį praleidau Palestinoje, kur rengiau pasakojimą apie vandens tiekimo problemas: http://www.theguardian.com/…/west-bank-water-access-palesti…
- Rugpjūtį kūriau foto ir video pasakojimą „Kikimoros gimimas“ apie ukrainietes, gaminančias snaiperių ir žvalgų uniformas ir kikimoras dėvinčius karius, kovojančius Donbase. Jį buvo galima išvysti tarptautinėje Kauno Bienalėje.
- Rugsėjį leidausi pabėgėlių keliais. Specialiam Delfi.lt projektui „Migrantų krizė“ rengiau reportažus iš Graikijos Lesbo salos, Makedonijos, Serbijos, Kroatijos, Vengrijos ir Austrijos.
- Įvykus Paryžiaus teroro aktams, Delfi.lt pasakojau iš Briuselio Molenbeko rajono, kur buvo paskelbtas aukščiausias teroro grėsmės lygis.
- Kūriau fotoreportažą iš gedinčio Paryžiaus ir su teroro aktų rengimu siejamo Saint Denis rajono.
- Gruodį vykau į Turkijos/Sirijos pasienį bei Stambulą ir tęsiau Delfi.lt pasakojimų ciklą apie pabėgėlius.
- Taip pat pradėjau pasakojimų ciklą „Gilyn į Lietuvą“, dėl kurio apsigyvenau Visagine.

Istorijos buvo spausdinamos ir užsienio spaudoje: net kelis kartus TheGuardian, dešimtį kartų vokiečių Taz.de, NyTimes, DerSpiegel ir kt. 

Taip pat tapau nugalėtoju Baltarusijos spaudos fotografijos reportažo temoje, Lietuvos spaudos fotografijos apdovanojimuose laimėjau specialų prizą ir stipendiją, Delfi apdovanojo garbingu Titanu, o prof. V.Landsbergis mano nuotrauką iš Ukrainos pasirinko savo knygos viršeliui. Pristačiau asmeninę savo parodą „Vijna" apie du metus trukusį darbą Ukrainoje. Mano video medžiaga panaudota Netflix pristatytame dokumentiniame filme "Winter on fire", kuris yra nominuotas oskarui. 

2016-uosius pradėsiu su paroda Berlyne ir būdamas žiuri nariu Estijos spaudos fotografijos konkurse.

Facebook Twitter Instagram Blog share